Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 marca 2016

W ostatni weekend lutego, w dniach 26-28. lutego 2016 r. na terenie łódzkiego kompleksu targowego - hali EXPO odbyły się już po raz dwudziesty drugi Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Na targach prezentowały się samorządy, lokalne organizacje turystyczne, operatorzy turystyczni, obiekty hotelowe, parki rozrywki, a także producenci regionalnych produktów spożywczych. Po raz kolejny, na jednym ze stanowisk wystawienniczych, swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia. Wspólne stoisko naszego regionu w tym roku przygotowały: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

- Pomimo znacznej odległości dzielącej Łódź od Kociewia zdziwiła nas dobra znajomość regionu wśród odwiedzających nas klientów. Okazało się, że łodzianie kojarzą Kociewie, w tym głównie Pelplin z jego pocysterską katedrą i Muzeum Diecezjalnym, Zamek w Gniewie i...Osiek! Jak wynika z rozmów z odwiedzającymi nasze stoisko, rozpoznawalność Osieka związana jest z działalnością Wojciecha Cejrowskiego, który przed laty organizował tutaj imprezę „Ciemnogród” oraz z Festiwalu Gospel, którego pomysłodawcą jest ks. Zdzisław Ossowski – proboszcz z Osieka. Zainteresowanie wzbudzał również Kazimierz Deyna, o którym informacje można było znaleźć na materiałach promocyjnych przekazanych nam przez Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim. Niewielu bowiem wiedziało o tym, że gwiazda polskiego footbolu pochodzi ze stolicy Kociewia, o czym z dumą naszych gości informowaliśmy - wspomina Tomasz Wiczyński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

Łódzkie targi turystyczne należą do ścisłej czołówki tego typu imprez wystawienniczych w Polsce. W sporej hali ekspozycyjnej prezentowało się ponad 140 wystawców z terenu całej Polski. Z oczywistych względów zainteresowanie łodzian targami przerosło nasze i zapewne organizatorów oczekiwania. Można było zauważyć narastającą falę odwiedzających halę targową, której kulminacja przypadła na sobotnie godziny południowe. Sporo było zapytań o kwatery agroturystyczne, o ciekawe noclegi, aktywny wypoczynek, imprezy wiosenne i letnie. Dzięki przygotowanym materiałom promocyjnym, ulotkom, przewodnikom i mapom obsługa naszego stoiska mogła udzielić wyczerpującej informacji wszystkim zainteresowanym. Dodatkowym walorem, na który zwracali uwagę odwiedzający kociewskie stoisko jest fakt, że Łódź i aglomeracja łódzka jest doskonale skomunikowana autostradą A1 z Kociewiem, a to pozwala na planowanie nawet weekendowego wypadu w nasze strony. Zachętą do odwiedzenia stoiska promującego Powiat Starogardzki i Kociewie była również tradycyjna kociewska gościnność. Wszyscy odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zasmakowania świeżo upieczonych fefernusków, a dla specjalnych serwowano nawet aroniową nalewkę cysterską. Wiele osób nie kryło sentymentalnych wspomnień z Kociewia: a to pracowali kiedyś w tych okolicach, a to rodzice pochodzą, mieszkają jeszcze... Nie brakowało również pozytywnych głosów na temat naszych atrakcji turystycznych, czy wręcz stwierdzenia, że urlop nad jeziorem w Ocyplu był tym „najlepszym w życiu”.

- W naszych działaniach marketingowych kładziemy nacisk na turystykę kulturową, połączoną z turystyką aktywną - czyli ofertą dla kajakarzy, rowerzystów i to najlepiej w ujęciu 2-3 dniowym... - przekonuje Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. - Jest to w naszym przekonaniu najlepsza propozycja wyjazdowa dla mieszkańców Łodzi czy okolic. Brakuje nam jeszcze konkretnych propozycji produktowych, no i przydałby się operator, czyli sprzedający te oferty... ale pracujemy nad tym!

Sezon turystyczny przed nami, więc kolejne wyjazdy na targi turystyczne i inne przedsięwzięcia promocyjne są w przygotowaniu. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z samorządami powiatowymi oraz miejskimi zaprezentują się jeszcze tej wiosny na podobnych imprezach w Gdańsku i w Toruniu.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Kociewie w Łodzi

  Kociewie w Łodzi

 • Powiększ zdjęcie Kociewie w Łodzi

  Kociewie w Łodzi

 • Powiększ zdjęcie Kociewie w Łodzi

  Kociewie w Łodzi

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-02
Data publikacji:2016-03-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2275