Dofinansowanie w zakresie modernizacji systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2018

Wójt Gminy Subkowy w związku z konkursem „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2018), prowadzonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW), ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na działania związane z modernizacją źródeł energii cieplnej poprzez likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą) lub elektrycznym źródłem ciepła.

Osoby zainteresowane zrealizowaniem tego typu zadania w bieżącym roku proszone są o złożenie do dnia 20 kwietnia 2018 r. stosownego wniosku w siedzibie Urzędu Gminy w Subkowach.
Wnioski w wersji papierowej dostępne są w Urzędzie Gminy w Subkowach, Referat Komunalny – pok. nr 12 lub w plikach do pobrania poniżej.

Kwota dotacji dla danego źródła ciepła uzależniona jest od rodzaju paliwa zastosowanego w miejsce węgla lub koksu. W zależności od przyjętego rozwiązania, może ona wynosić nie więcej niż, dla:

a) kotłów opalanych gazem, olejem opałowym lub na biomasę:

 - 5.000 zł na jedno źródło ciepła zasilające pojedynczego odbiorcę;

- 12.500 zł w przypadku kotłowni zasilającej budynek wielorodzinny;

b) pomp ciepła - 10.000 zł na jedno źródło ciepła,

c) elektryczne urządzenia grzewcze na potrzeby ogrzewania budynków - 1.000 zł na jedno elektryczne urządzenie grzewcze wraz z instalacją.

Jednocześnie WFOŚiGW informuje, że poziom dofinansowania na zadania związane z modernizacją systemu grzewczego dla odbiorcy ostatecznego, może wynieść nie więcej niż 30 % kosztów kwalifikowanych przez niego  poniesionych.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt tel.: inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy, tel: 58 536 85 01 wew. 51.

Jednocześnie informujemy, iż w przypadku nie pozyskania środków finansowych, złożone wnioski zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Z informacji uzyskanych z WFOŚiGW w Gdańsku informujemy że, eko-groszk traktowany jest jako węgiel, w związku z czym osoby posiadające piece opalane tym rodzajem paliwa, mogą również ubiegać się o dofinansowanie w niniejszym konkursie.

Załączniki:

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-11
Data publikacji:2018-04-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3780