Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zbiórka odpadów selektywnych w sierpniu

27 sierpnia 2020
Przejdź do - Zbiórka odpadów selektywnych w sierpniu

Przypominamy, że w tę sobotę (29 września) odbędzie się zbiórka odpadów selektywnie zbieranych w workach - wszystkich trzech rodzajów.

Prosimy pamiętaj o wystawienie odpadów.

Przypominamy również, że od wrześnie odbiór selektów będzie odbywał się w dni robocze (i w inne dni). Prosimy o zwrócenie uwagi na daty podane w harmonogramie.

PSZOK

24 sierpnia 2020

Przypominamy o zasadach oddawania odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:

- PSZOK działa we wtorki (w godzinach 15:00 - 16:30) i czwartki (7:15 - 8:30);
- osoba oddająca odpady, do ewidencji, podaje dane identyfikacyjne: adres, numer deklaracji, nazwisko;
- Punkt przyjmuje makulaturę, szkło, odpady z tworzyw sztucznych, metal, pozostałości po chemii (np. opakowania po farbach), metal, gruz, odpady wielkogabarytowe, opony od samochód osobowych i mniejsze;
- roczne limity oddawanych odpadów wynoszą: 8 szt. opon, 200 kg odpadów wielkogabarytowych, 2 tony (1 m3) gruzu, pozostałe odpady przyjmowane są bez ograniczeń;
- przekazywane odpady muszą być posegregowane;
- Punkt nie przyjmuje odpadów zmieszanych;
- Punkt może przyjąć stare okna, prosimy jednak o osobne oddawanie ram i szyb (potłuczonych);
- prosimy w marę możliwości o rozkręcenie szaf i innych mebli (ułatwi nam to przenoszenie i załadunek).

Przypominamy też, że pojemniki na makulaturę ustawione koło budynku Urzędu Gminy służą do zbierania odpadów pochodzących z budynku urzędu. Mieszkańcy gromadzą takie odpady w workach przy nieruchomościach. Jeśli ktoś chce pozbyć się większej ilości makulatury lub tektury - może ją przekazać do PSZOK-u.

Informacja o pracy PSZOK

5 czerwca 2020

Informujemy, że od dnia 9 czerwca Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Subkowach przy ul. Sportowej 1a będzie czynny w pełnym zakresie, tj.:
- we wtorki w godzinach 15:00-16:30,
- w czwartki w godzinach 7:15-8:30.

W najbliższy czwartek, tj. 11 czerwca PSZOK będzie nieczynny ze względu na przypadające święto.

Podczas przekazywania odpadów prosimy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, zakrywaniu ust i nosa, używaniu rękawiczek oraz nieprzebywaniu w Punkcie osób nieoddających bezpośrednio odpadów.

Zbiórka uliczna odpadów w czerwcu

21 maja 2020

Informujemy, że w dniach 2-5 czerwca odbędzie się zbiórka uliczna odpadów.

 W celu sprawnego przeprowadzenia zbiórki odpadów, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z urzędem gminy do dnia 29 maja.

Tel. 58 536 85 01, wew. 51 lub 50.

W ramach zbiórki przekazać można odpady wielkogabarytowe, sprzęt AGD i RTV, zużyte opony (od samochodów osobowych, motorów, rowerów itp.), duże zabawki, materace, dywany, ramy okienne (bez szyb), armatura sanitarna z tworzyw lub metalowa.

Nie są zbierane takie odpady jak duże opony (m.in. z ciągników, sprzętu rolniczego, pojazdów ciężarowych), całe okna, azbest, odpady budowlane, opakowania i zbiorniki po środkach rolniczych.

Szczegółowy harmonogram:
2 czerwca – Gorzędziej, Narkowy,
3 czerwca – Rybaki, Mała Słońca, Wielka Słońca, Rybaki, Mały Garc,
4  czerwca – Subkowy,
5 czerwca – Wielgłowy, Brzuśce, Waćmierz, Radostowo, Starzęcin.

Ponowne otwarcie PSZOK-u

19 maja 2020

Informujemy, że od dnia 28 maja w każdy czwartek w godzinach 7:15-8:30 otwarty będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Subkowach przy ul. Sportowej 1a.
Podczas przekazywania odpadów prosimy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, zakrywaniu ust i nosa, używaniu rękawiczek oraz nieprzebywaniu w Punkcie osób nieoddających bezpośrednio odpadów.

PSZOK nieczynny

6 kwietnia 2020
Przejdź do - PSZOK nieczynny

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, przyjmowanie odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostało zawieszone.
 
Za trudności przepraszamy.

Zbiórka uliczna – odwołana

6 kwietnia 2020
Przejdź do - Zbiórka uliczna – odwołana
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, planowana na kwiecień zbiórka uliczna odpadów nie zostanie przeprowadzona.
 
Za trudności przepraszamy.
 
Równocześnie informujemy, że zbiórka uliczna zostanie przeprowadzona w późniejszym terminie, po opanowaniu zagrożenia związanego z epidemią.

Odbiór odpadów Bio od listopada

4 listopada 2019

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym odbiór odpadów biodegradowalnych będzie odbywał się RAZ W MIESIĄCU.

Najbliższa zbiórka odbędzie się 19 listopada, a kolejna - 17 grudnia.

Od kwietnia przyszłego roku częstotliwość odbioru wróci do cotygodniowej zbiórki.

Zbiórka odpadów selektywnych w listopadzie

30 października 2019

Przypominamy, że w ostatnią sobotę miesiąca (30 listopada) odbędzie się selektywna zbiórka tworzyw sztucznych (wraz z metalami i odpadami wielomateriałowymi - kartonami po mleku itp.), opakowań szklanych oraz papieru i tektury.

Wszystkie trzy rodzaje worków proszę wystawić przed godziną 7:00.

Równocześnie przepraszamy za drobny błąd, jaki wkradł się w harmonogram - zbiórka odpadów, jak zawsze w OSTATNIĄ SOBOTĘ, a nie w przedostatnią, jak było w części udostępnionych harmonogramów.

Zbiórka uliczna

28 sierpnia 2019

Zbiórka uliczna odpadów zostanie przeprowadzona w wrześniu. Poniżej przedstawiamy terminy odbioru odpadów w poszczególnych miejscowościach:

9 września – Subkowy, Narkowy
10 września – Gorzędziej, Mała Słońca, Rybaki, Wielka Słońca, Mały Garc
11 września – Wielgłowy, Waćmierz, Bukowiec, Brzuśce
12 września – Radostowo, Starzęcin

W przypadku nieodebrania odpadów ww. terminie, prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny: 58 536 85 01, wew. 51.

Podczas zbiórki ulicznej zbierane są: odpady wielkogabarytowe, np. stoły, szafy, łóżka, krzesła, fotele domowe; dywany; materace; rowery, wózki dziecięce, duże zabawki; kabiny prysznicowe z tworzywa sztucznego, zlewy kuchenne (metalowe); pozbawione części szklanych drzwi i okna domowe; opony małe, czyli od samochodów osobowych, rowerów, motorowerów; kompletny domowy sprzęt AGD i RTV, komputery, narzędzie elektryczne, zabawki i sprzęt rekreacyjny.

Niezbierane są odpady remontowe (gruz, płyty kartonowo-gipsowe, styropian, panele, itp.), pokrycia dachowe, brodziki, toalety i zlewy łazienkowe, palety, części samochodowe (także fotele, szyby, półki, zderzaki), folia rolnicza, opony rolnicze, od pojazdów dostawczych i innych przekraczających rozmiary opon od samochodów osobowych; rury; odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-18
Data publikacji:2015-12-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:67923