Honorowy Obywatel Gminy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 grudnia 2015

Honorowy Obywatel Gminy - lista osób uhonorowanych

1. Danuta Wawrzynkiewicz

Data nadania tutyłu – 17.12.1998 r.

Dyrektorka Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów. Przyjaźnie i życzliwie ustosunkowana do gminy Subkowy. Poprzez swoje działania w dużym stopniu przyczyniła się do uzyskania środków finansowych umożliwiających realizację inwestycji szkolnych, w tym wybudowanie Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach.

   

2. Krzysztof Leszczyński

 

Data nadania tytułu: 13 grudnia 2007 r.

 

Pan Krzysztof Leszczyński pracuje na naszym terenie jako lekarz medycyny od 1978 r. Od początku swej pracy dał sie poznać jako wspaniały lekarz i dobry człowiek, dlatego właśnie wszyscy o nim w Gminie mówią " nasz doktor". Leczy on, jak mówią wszyscy jego pacjenci, nie tylko ciało ale i duszę.

Po zmianie ustroju przejął miejscowy Ośrodek Zdrowia i utworzył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "HIPOKRATES".

 

 

3. Zdzisław Makowski

 

Data nadania tytułu: 26 czerwca 2008 r.

 

Pan Zdzisław Makowski od młodzieńczych lat związany z naszą gminą nie tylko przez pracę zawodową (pełnił funkcję Wójta Gminy przez trzy kadencje), ale także jako wieloletni działacz harcerstwa - pełnił funkcję drużynowego, szczepowego i Komendanta Hufca ZHP Subkowy. Pełnił również funkcję Prezesa Oddziału Gminnego OSP w Subkowach nieprzerwanie od 1982 r. przyczyniając się do rozkwitu tej jednostki. Poświęca swój czas również w działalności Fundacji "Uśmiech Dziecka" oraz w pełnieniu funkcji Prezesa Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin im. ks. Adolfa Kolpinga w Subkowach.

 

 4. Ksiądz kanonik Feliks Kamecki

Data nadania tytułu: 23 maja 2013 r.

Ksiądz kanonik Feliks Kamecki urodzony w 1946 r. Od 25 lat proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Subkowach. Członek Fundacji „Uśmiech Dziecka” w Subkowach. Organizator i inicjator pracy z młodzieżą przez organizację obozów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży z rodzin najbiedniejszych. Bardzo duże zasługi wniósł w ratowanie zabytku jakim jest miejscowy kościół. Przyczynia się do propagowania historii gminy poprzez stworzenie 12 lat temu i redagowanie do chwili obecnej parafialnego miesięcznika „Emaus”, będąc jego redaktorem naczelnym. Od 15 lat organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-22
Data publikacji:2015-12-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6682